KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12285198
nr 1228 5198
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv, signerad. Olja på duk, 55x74 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 januari 2019
kl 19:29:28
10/1 11:15:39